Ми пропонуємо український Пророщувач зерна й насіння Green Vitamin – для здоров'я кожної родини

Ідеальний результат

ІНСТРУКЦІЯ ПО ЗАСТОСУВАННЮ
Пророщувача Green Vitamin

І. Підготовка до пророщування

Дістаньте Пророщувач з коробки, розберіть його на окремі елементи та промийте їх перед першим використанням у теплій воді за допомогою губки й екологічного засобу для миття посуду.

Візьміть потрібну кількість сирого (що не піддавалося будь-якій тепловій обробці або механічному впливу) зерна, насіння, бобових або горіхів — зазвичай 3-4 столових ложки.

Це стандартна денна порція для однієї людини. Якщо Вам потрібно більше проростків, збільшіть кількість зерна, але воно не повинно займати більше 1/3 прозорого стакану Пророщувача. Під час замочування і пророщування зерно збільшується в об’ємі приблизно в 1,5-2 рази, і йому необхідно достатньо повітря, щоб проростки дихали; крім того, шар зерна не повинен бути надто великий — це ускладнює промивання й пророщування. Бажано використовувати екологічно чисте зерно (наприклад, з органік-сертифікатом) для отримання найбільшої користі для здоров’я.

Переберіть зерно (видаліть всі чорні, надломлені, розділені зерна, сторонні частинки, лушпиння та інше сміття) і насипте його в прозорий стакан Пророщувача.

ІІ. Промивання

Промийте зерно кілька разів чистою прохолодною питною водою прямо в прозорому стакані Пророщувача.

Для більш ретельного промивання вставте прозорий стакан в кольоровий і набирайте воду до верху стакану. Зовнішній стакан буде утримувати воду, що дозволить спливти зіпсованому зерну або сміттю догори. Щоб злити воду, дістаньте внутрішній стакан, отвори в дні стакану дадуть воді стекти. Вам не потрібно використовувати сито або інше додаткове пристосування для промивання зерна. Якщо Ви не впевнені в умовах передпродажного зберігання зерна, замочіть його на 10-15 хв. у дезинфікуючому розчині (марганцівка, сольовий розчин або “мертва” вода). Після цього ще раз промийте зерно в прозорому стакані і помістіть його всередину кольорового стакану.

III. Замочування

Налийте чисту питну воду в стакан так, щоб вона була вище зерна щонайменше на 2-3 см. Бажано, щоб вода, в якій Ви замочуєте зерно, була гарної якості — така, яку п’єте Ви самі.

Замочене зерно буде активно “пити” воду. Час замочування дуже важливий — якщо недостатньо наситити водою зерно, воно погано і нерівномірно проросте, а надлишок вологи може привести до нестачі повітря для дихання, псування, початку ферментації або виникнення цвілі.

Замочене таким чином зерно повинно стояти в середньому 6-8 годин. Час замочування і пророщування приведено на сторінці Час пророщування.

У такому вигляді залишати зерно більше ніж на 6-10 годин не рекомендується, оскільки на поверхні зерна є природні дріжджі, які можуть викликати закисання й утворення цвілі. Не ставте Пророщувач під прямі сонячні промені, біля батареї або на протязі. Оптимальна температура повітря становить 21-29 градусів. Якщо буде занадто холодно, зерно буде проростати повільно, якщо занадто жарко — можливе закисання та бродіння зерна.

IV. Промивання і прокльовування

Через 6-8 годин дістаньте прозорий стакан Пророщувача і промийте зерно кілька разів чистою питною водою. Помістіть знову прозорий стакан в кольоровий стакан Пророщувача і накрийте зверху кришкою з отворами.

Це забезпечить вентиляцію, захистить зерно від пилу, попадання в нього комах, а також верхній шар зерна від пересихання. Наявність повітря — важливий фактор при пророщуванні. Вам не потрібно використовувати додаткову тканину або марлю для захисту від пересихання, кришка відмінно справляється з цією функцією. Кольоровий стакан призначений для повної відповідності природньому процесу проростання зерна, який відбувається в темряві (в землі). Кришка без отворів повинна бути накручена на дно кольорового стакану для того, щоб Вам не потрібно було зберігати її в окремому місці. Під час прокльовування зерна кришка на дні стакану не виконує жодної функції. Вона використовується при перевезенні Пророщувача з зерном, щоб уникнути протікання рідини. Крім того, Ви можете ставити на кришку без отворів прозорий стакан з проростками, що проклюнулися, якщо Ви хочете проростити до зелені (кілька листочків), див. нижче.

Кожні 6-8 годин потрібно промивати зерно чистою прохолодною питною водою.

Промиваючи зерно кілька разів на день, Ви змиваєте вуглекислий газ та інші метаболічні відходи, які можуть викликати закисання і псування зерна, а також забезпечуєте зволоження і вентиляцію (для цього акуратно струшуйте зерно під час промивання). Не перемішуйте ложкою або рукою зерно в Пророщувачі, щоб не пошкодити ніжні проростки.

В середньому через 8-12 годин більшість видів зерна дадуть проростки розміром 1-3 мм.

Вважається, що це найкорисніші проростки. Після чергового промивання їх чистою водою вони готові до вживання в їжу. Якщо через два дні після замочування зерно не набрякло і не проклюнулося, його не можна вживати в їжу.

V. Пророщування до зелені

Якщо Вам потрібно проростити зерно до зелені, дістаньте прозорий стакан з пророщеним зерном і встановіть його на кришці без отворів. Накрийте зверху кришкою з отворами для захисту від пилу, комах і пересихання проростків. Сонячне світло і тепло будуть сприяти появі зелених паростків. Промивайте їх кожні 6-8 годин, щоб уникнути появи неприємного запаху або закисання паростків.

VI. Перевезення

Ви можете перевозити пророщене зерно прямо в Пророщувачі (на роботу, на дачу, у відрядження). Для цього поміняйте місцями кришки Пророщувача: зверху буде кришка без отворів, знизу — з отворами. Не тримайте зерно герметично закритим занадто довго — при можливості промивайте його кожні 6-8 годин або хоча б давайте “подихати”.

VII. Вживання в їжу

Пророщене зерно бажано вживати в їжу відразу ж після отримання проростків потрібної довжини. Свіжі проростки мають найбільшу користь для організму. Проростки можуть зберігатися в холодильнику не більше 24 годин, при цьому необхідно промити їх через 10-12 годин, щоб вони не пересохли і не потемніли. Ви можете помістити їх в холодильник в Пророщувачі, закритому кришкою з отворами, щоб проростки не задихнулися і не зіпсувалися.

Якщо Ви зберігали в холодильнику пророщене до зелені зерно, насіння або боби, перед вживанням у їжу рекомендується виставити їх на сонячне світло або під лампу денного світла хоча б на 30 хвилин для збільшення вмісту хлорофілу.

VIII. Підготовка до наступного пророщування

Перед замочуванням наступної порції зерна сполосніть Пророщувач теплою водою з екологічним засобом для миття посуду.

Пророщуйте з задоволенням!