Ми пропонуємо український Пророщувач зерна й насіння Green Vitamin – для здоров'я кожної родини

Як пророщувати

Пророщування перетворює сире зерно в повноцінний, легкозасвоюваний харчовий продукт високої якості в набагато більшому ступені, ніж будь-які інші сучасні способи обробки зерна.

Насіння зернових, бобових і горіхи пророщувати дуже легко. Все, що нам потрібно, – це створити для них умови, а далі вони ростуть самі. Щоб проростки принесли максимальну користь, бажано, щоб ваші зерно, насіння, горіхи, боби, які ви вибрали для пророщування, були живими (термічно та хімічно не обробленими) і призначеними саме для вживання в їжу (а не для посадки, так як їх часто обробляють протруювачами). Найвищу якість проростків Ви можете отримати з органічного сертифікованого зерна і насіння.



Зверніть увагу на 4 фактори:

ВОЛОГА

Потрібна кількість вологи:

Дозріле насіння знаходиться нібито в стані сну. Життєздатність насіння в такому стані зберігається роками за умови, що його вологість знаходиться в межах від 3% до 14%. Тому саме вода є пусковим фактором для процесу проростання.

Вже протягом перших хвилин після контакту насіння з водою у багато разів посилюється його дихання і запускається синтез ферментів, завдання яких – розщеплення складних запасних поживних речовин на більш прості. Всі необхідні для життя елементи живлення мобілізуються і направляються до зростаючих органів проростка.

Промиваючи зерно кілька разів на день, Ви тримаєте його вологим. Ви також змиваєте вуглекислий газ та інші метаболічні відходи, які можуть викликати закисання і псування зерна. Використання холодної води вентилює та охолоджує паростки, що запобігає перегріву. Належний дренаж прибирає зайву вологу, яка може призвести до появи цвілі і гнилі.

ТЕМПЕРАТУРА

Необхідна температура:

Ідеальна температура проростання залежить від насіння, але в цілому знаходиться між 21 і 29 градусів Цельсія. Щоб захистити крихітні паростки, тримайте Пророщувач далеко від протягів, прямого тепла, або прямого сонячного світла.

ПОВІТРЯ

Вільна циркуляція повітря:

Для вільної циркуляції повітря склянка Пророщувача повинна бути порожньою принаймні на одну третину. Паростки збільшуються у 6-10 разів протягом декількох днів, так що дайте їм достатньо місця, щоб зростати.

СВІТЛО

Оптимальне освітлення:

Для пророщування підходить звичайне освітлення, але не прямі сонячні промені.


Процес пророщування дуже простий і не потребує докладання особливих зусиль.

Вам знадобиться:

1. Насіння хорошої якості (краще сертифіковане органічне)

2. Чиста питна вода

3. Пророщувач для насіння

4. Додаткові скляні ємності для зберігання проростків в холодильнику

П'ять правил пророщування:

1. Промивайте часто.

2. Тримайте насіння вологим, але не мокрим.

3. Пророщуйте його при кімнатній температурі.

4. Дайте йому достатньо місця, щоб дихати.

5. Не накладайте занадто багато зерна в стакан Пророщувача.


Пропонуємо вам дві інструкції з пророщування:

1) хороший результат при мінімумі зусиль

2) докладна інструкція для отримання ідеального результату



Поради:

  1. Проростки повинні мати чистий і свіжий запах, не повинно бути ніякого неприємного запаху (кислого, несвіжого або запаху цвілі). Не забувайте ретельно мити гарячою водою Пророщувач і кришки між процесами пророщування. Для усунення запахів і бактерій Ви можете час від часу мити Пророщувач гарячою солоною водою або содовим розчином.
  2. Не все насіння проросте, деяким видам для цього потрібно більше часу. Бажано відокремити насіння, яке не зможе прорости (подрібнене, не характерного кольору, зморщене, лушпиння насіння). Воно зазвичай спливає на поверхню під час промивання.
  3. Коли промиваєте насіння в процесі і перед початком пророщування, переконайтеся, що Ви промили його ретельно і вода, яку Ви зливаєте, тепер прозора.
  4. Бобовим рекомендується робити промивання удвічі частіше, ніж іншому насінню. Соєвих бобів з коричневими плямами слід уникати.
  5. Насіння для пророщування повинно зберігатися в герметичному контейнері при кімнатній температурі. Якісне насіння, як правило, зберігає схожість протягом 2-5 років. Але перевага віддається якомога більш свіжому насінню.
  6. Проросле зерно корисніше вживати в їжу в сирому вигляді. Ви можете їсти його цілком або перемолоти в блендері або м'ясорубці, а потім змішати з сухофруктами, медом, горіхами, тертою морквою, свіжою зеленню або фруктами. Така страва з проростками пшениці чимось нагадує звичні багатьом мюслі. Також з проростками пшениці можна робити свіжі салати, як овочеві, так і фруктові.
  7. Пам'ятайте, що проростки краще вживати в їжу відразу ж і не зберігати їх довго. А якщо ж ви все-таки збираєтеся поставити страву з пророщеного зерна в холодильник, додайте в неї трохи лимонного соку або меду.
  8. Якщо при жуванні зерно перетворюється в жуйку, то це не дуже підходящий для пророщування сорт, він важко перетравлюється організмом. Рекомендуємо для початку купувати невелику кількість зерна, щоб визначити у яких постачальників зерно швидше і рясніше проростає, дає менше слизу (у випадку з гречкою) і не пліснявіє.